Wyścigi rowerowe z okazji Dnia Dziecka

2 czerwca, na terenie Stadionu Miejskiego w Zambrowie odbyły się wyścigi rowerowe z okazji Dnia Dziecka. Mimo opadów deszczu, momentami nawet rzęsistych, organizatorzy zdecydowali się na przeprowadzenie wyścigów. Dla rowerzystów było to kolejne doświadczenie – jazda w opadach deszczu. W wyścigach udział wzięli rowerzyści z czterech grup wiekowych.

Zawody mały na celu popularyzację kolarstwa szosowego i turystyki rowerowej, a także propagowanie zdrowego stylu życia, aktywnego wypoczynku i rekreacji.

Za pierwsze trzy miejsca w każdym wyścigu wręczone zostały puchary a wszyscy uczestnicy wyścigów otrzymali medale. Dzieci z oddziałów przedszkolnych nagrodzone zostaną medalami. Na uczestników czekały też lody. Puchary i medale wręczyła Karolina Ilczuk z Urzędu Miasta w Zambrowie.

Klasyfikacja

 • uczniowie /rocznik 2009 – 2010/  – 3 okrążenia – 1200 m (18 uczestników)
 1. Hubert Drużyński
 2. Jakub Sadłowski
 3. Cezary Bartosiewicz
 • uczniowie /rocznik 2007 – 2008/ – 5 okrążeń – 2000 m  (17 uczestników)
 1. Rafał Grodzki
 2. Nikodem Łuniewski
 3. Jakub Chmielewski
 • uczniowie /rocznik 2004 – 2006/ – 7 okrążeń – 2800 m (6 uczestników)
 1. Michał Żochowski
 2. Kacper Dąbrowski
 3. Dominik Ogrodnik

Przedszkolaki – wzięło udział 19 dzieci, wszystkie zostały nagrodzone medalami.

Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Sportowo-Rekreacyjne SPORTEAM a współorganizatorem Burmistrz Miasta Zambrów. Organizatorów wsparli wolontariusze z Miejskiego Gimnazjum nr 1 w Zambrowie oraz ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Zambrowie.

Fotorelacja z wyścigów pod linkiem: Wyścigi Rowerowe na Dzień Dziecka

zambrowiacy.pl

Accessibility