Wystawa poprojektowa akcji Popieram Polskie Rękodzieło “MALARSTWO W HAFCIARSTWIE”


W dniu 9 marca 2023 roku o godzinie 17:30 w Galerii Sztuki “LABIRYNT” Miejskiego Ośrodka Kultury w Zambrowie miała miejsce wystawa poprojektowa akcji Popieram Polskie Rękodzieło pod tytułem “Malarstwo w hafciarstwie”. Ta wyjątkowa ekspozycja przedstawiała reprodukcje hafciarskich obrazów malarzy z okresu od XIV do XX wieku.

W trakcie wernisażu, zaproszeni goście i artyści mieli okazję podziwiać unikatowe dzieła sztuki, które zostały wykonane z niezwykłą precyzją i dbałością o każdy szczegół. Prace prezentowane na wystawie pokazywały, jak wiele można osiągnąć dzięki połączeniu tradycyjnych technik haftu z malarstwem.

Po oficjalnym otwarciu wystawy, goście mieli okazję zobaczyć występ integracyjnego zespołu folklorystycznego “SZANSA”, który zaprezentował swoje umiejętności w dziedzinie muzyki i tańca ludowego. Był to doskonały sposób na zakończenie wieczoru pełnego wrażeń artystycznych i kulturowych.

Cała ekspozycja była wyjątkowym wydarzeniem, które przyciągnęło wielu miłośników sztuki oraz osób zainteresowanych polskim rękodziełem. Wszyscy zgodnie podkreślali, jak ważne jest zachowanie tradycji i dziedzictwa kulturowego naszego kraju. Wystawa “Malarstwo w hafciarstwie” była świetnym przykładem na to, jak wartościowe i piękne mogą być dzieła sztuki wykonane przy pomocy prostych narzędzi, ale z wielkim sercem i pasją.

Marcin Maciejewski

Accessibility