Uczniowie z Zambrowa Finalistami II Ogólnopolskich Mistrzostw IT w kategorii cyberbezpieczeństwo


Zambrów może być dumny ze swoich młodych talentów. Jakub Michalski i Wiktor Piaszczyński, uczniowie 6 klasy Szkoły Podstawowej Nr 3 w Zambrowie zdobyli tytuł Finalistów w kategorii cyberbezpieczeństwo podczas II Ogólnopolskich Mistrzostw IT. Uczniowie do konkursu przygotowywali się pod kierunkiem wieloletniego nauczyciela informatyki, a obecnie instruktora programowania, robotyki, druku 3d i cyberbezpieczeństwa Grzegorza Zawistowskiego.W sumie, w półfinałach rywalizowało ponad 3700 drużyn z całego kraju, w pięciu kategoriach tematycznych. 

– “Nasza drużyna, reprezentująca Zambrów, znalazła się w prestiżowej dziesiątce najlepszych drużyn w Polsce.” – mówi Grzegorz Zawistowski – “O sukcesie decydował test półfinałowy, który 29 września pisali uczniowie z całego kraju.”

Finały mistrzostw odbywały się w dniach 6-8 października w Poznaniu, w ramach targów gamingowych Poznań Game Arena na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Dziesięć najlepszych drużyn z każdej z pięciu dyscyplin stawiało czoła trudnym zadaniom. W kategorii cyberbezpieczeństwo uczestnicy musieli przejść przez nietypowy test, składający się z 10 zadań strategicznych związanych z szeroko rozumianym bezpieczeństwem w Internecie.

W czasie trzydniowego pobytu w Poznaniu uczniowie z Zambrowa mieli też okazję zwiedzić miasto, podziwiając stary rynek, charakterystyczne Domki budnicze czy zamek cesarski. Na słodki akcent zakończenia przygody, chłopcy próbowali lokalnej specjalności – rogali świętomarcińskich.

Wyjazd i pobyt były możliwe dzięki wsparciu rodziców uczniów oraz Rady Rodziców Przy Szkole Podstawowej Nr 3 w Zambrowie.

Co ciekawe, nie jest to pierwszy sukces uczniów przygotowywanych przez Grzegorza Zawistowskiego. Rok temu dwóch innych uczniów również zdobyło tytuł Finalistów Ogólnopolskich Mistrzostw w tej samej kategorii, a jeden z nich dodatkowy zdobył tytuł Finalisty Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego.

Grzegorz Zawistowski

instruktor programowania, robotyki, druku 3d i cyberbezpieczeństwa

Accessibility