XXVI Międzynarodowy Otwarty Turniej Par w Brydżu Sportowym w Zambrowie


11 czerwca 2023 roku kawiarnia Cafe Muza w Miejskim Ośrodku Kultury w Zambrowie zamieniła się w arenę zaciętych rozgrywek. To tutaj odbył się „XXVI Międzynarodowy Otwarty Turniej Par w Brydżu Sportowym” o Puchar Burmistrza Miasta Zambrów. Ta emocjonująca rywalizacja, stała się jednym z głównych punktów programu podczas obchodów „Dni Zambrowa”.

33 pary biorące udział w turnieju, stawiły czoła swoim przeciwnikom w wielogodzinnych, zaciętych rozgrywkach. Zawody trwały od godziny 10.00 do 16.00, a organizowane były przez Zarząd Koła Brydża Sportowego działającego przy Miejskim Ośrodku Kultury w Zambrowie, z energicznym Bogdanem Pacem na czele.

Podczas przerwy, uczestnicy mieli okazję posilić się przysmakami przygotowanymi przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Jabłoneczki” z Porytego-Jabłoni. Przystawki oraz dania na ciepło były doskonałym uzupełnieniem dni pełnych strategicznych zmaganiach przy zielonym stoliku.

Po wielogodzinnych rozgrywkach, okazało się, że tytuł mistrzowski zdobyła para Stanisław Gawryszczak i Bogdan Zakrzewski. Drugie miejsce przypadło parze Stanisława Piotrowska i Andrzej Jakimiec, a na trzecim miejscu uplasowali się Janusz Kowalewski i Jerzy Gober.

Wśród lokalnych graczy z Zambrów najwyżej sklasyfikowani zostali Zbigniew Randzio i Sławomir Bagiński. Na drugim miejscu znaleźli się Bogdan Pac i Józef Dobkowski, a trzecie miejsce przypadło parze Henryk Góralczyk i Janusz Walczuk.

Organizatorzy wyróżnili także parę kobiecą – Wiesława Pruszyńska i Bożena Adamkiewicz, które dały popis swoich umiejętności brydżowych.

Turniej był niewątpliwie wyjątkowym wydarzeniem w kalendarzu „Dni Zambrowa”. Podtrzymał tradycje poprzednich lat, pokazując jak wielką rolę w lokalnej społeczności odgrywa brydż sportowy. Ta szlachetna gra karciana znowu zgromadziła wokół siebie pasjonatów, dając okazję do rywalizacji, a także integracji miłośników brydża.

Organizatorzy już teraz zapraszaj na kolejną edycję turnieju.

Biuro Promocji Miasta Zambrów
Marcin Maciejewski

Accessibility