Zambrów mówi SIEMA i dokłada kolejny rekord w zbiórce pieniędzy na rzecz WOŚP

W Zambrowie od wczesnych godzin porannych 60 wolontariuszy zbierało pieniądze do specjalnych puszek 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zebrane środki przeznaczone będą dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Zambrów zebrał aż 54 tys. 680 zł. To o prawie 12 tys. więcej niż w roku ubiegłym.

W minioną sobotę rozegrano WOŚP-owy Turniej Streetballowy, zaś w niedzielę dla WOŚP-u w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta Zambrów na hali sportowej Miejskiego Gimnazjum nr 1 w Zambrowie zagrali już po raz dziewiętnasty uczniowie szkół podstawowych, gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych. W kategorii klas I-III oraz IV- VII najlepsi okazali się uczniowie z SP nr 4. W turnieju gimnazjalistów zwyciężyła drużyna Miejskie Gimnazjum nr 1 II, zaś w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwycięzcami turnieju okazali się uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących. Puchary dla drużyn i statuetki dla najlepszych zawodników wręczył Burmistrz Miasta Zambrów Kazimierz Dąbrowski.

W ten sam dzień odbył się również Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Starosty Zambrowskiego, gdzie siatkarski bój stoczyło 10 drużyn. Najlepsza okazała się drużyna Neobrand Volley Białystok, na drugim miejscu uplasowali się zawodnicy z JIMI Zambrów, zaś trzecie miejsce zajęła drużyna Tutti Frutti Grodzisk Mazowiecki.

Oprócz sportowych rywalizacji odbył się również darmowy trening aerobiku, nurkowanie ze Scubamaniakiem na Pływalni Miejskiej „Delfin”, gdzie można było wrzucić „kasę” do puszki ustawionej na dnie basenu.

W Miejskim Centrum Kultury również zagrano dla WOŚP. O godz. 16.00 w sali widowiskowo – kinowej Teatr Młodego Aktora przygotował jednoaktówkę Aleksandra Fredry „Z jakim się wdajesz, takim się stajesz”. Na scenie wystąpili: Anna Banasik, Luiza Saniewska, Patrycja Wojciechowska Patryk Bołtryk, Krystian Czarnecki oraz Eryk Dekutowski.

26.Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zambrowie zakończył się tradycyjne spotkaniem wolontariuszy na stołówce Miejskiego Gimnazjum nr 1, gdzie wszyscy mogli skosztować tortu przygotowanego przez Zakład Cukierniczy „Anna”. Imprezę podsumował szef zambrowskiego sztabu Andrzej Trochimowicz, który podziękował za zaangażowanie w tegoroczny finał.

 

Justyna Włodkowska – Kurpiewska

Accessibility