Zambrowianin Tomasz Kil ukończył prestiżowe zawody triathlonowe IRONMAN GDYNIA 2022

IRONMAN Gdynia Poland to najważniejsza impreza triathlonowa w Polsce.

Triathlon jest to sport, który łączy umiejętności pływania, jazdy na rowerze oraz biegania jednym ciągiem. W zawodach startuje co roku około 4 tysięcy sportowców z kilkudziesięciu krajów świata. Gdynia po raz kolejny zaprosiła do siebie triathlonistów z całej Polski i świata.

Długość trasy jest imponująca: pływanie 3,8 km, rower  180 km, bieg  42,2 km! Tradycyjnie, można było też rywalizować na dystansie o połowę krótszym.

Zambrowianin Tomasz Kil ukończył prestiżowe, bardzo wymagające zawody triathlonowe spod szyldu IRONMAN na dystansie długim, które odbyły się 07.08.2022 w Gdyni.

Trasa rowerowa prowadziła przez zielone lasy, letnie pola i wymagające świetnej kondycji kaszubskie pagórki (ponad 2000m przewyższenia), natomiast bieg odbył się głównymi ulicami i nadmorskimi bulwarami Gdyni.

Pan Tomasz Kil ma za sobą kilka lat startów w zawodach triathlonowych na różnych dystansach. Ostatni rok intensywnych treningów pozwolił na osiągnięcie celu jakim było ukończenie zawodów IRONMAN GDYNIA i usłyszenie na mecie magicznego okrzyku spikera: YOU ARE AN IRONMAN!!! Jak powiedział sam zawodnik „Droga do celu jest dla mnie ważniejsza niż sam cel”.

Wyniki jakie osiągnął pan Tomasz:

– pływanie 1:30:28

– jazda rowerem 6:56:43

– bieg 4:54:47

Czas całkowity 13:37:19

Marcin Maciejewski

Accessibility