24 lutego w Miejskim Ośrodku Kultury w Zambrowie podczas uroczystej gali rozdano doroczne nagrody Burmistrza Miasta Zambrów „Zambrowskie Żubry 2017”.

Zambrowskie Żubry to nagroda Burmistrza Miasta Zambrów przyznawana za szczególne osiągnięcia na różnych płaszczyznach życia. To wyróżnienie tych, którzy poprzez swoje działania, pasje i chęci promują Zambrów. Pierwsza edycja tego wyjątkowego wydarzenia miała miejsce w roku 2001. Była to już 18 gala rozdania nagród Burmistrza Miasta „Zambrowskie Żubry”.

Laureaci byli wybierani podczas 7 – dniowego głosowania on-line na stronie zambrowskiezubry.pl. Jedynym wyjątkiem w kategorii „Najlepszy uczeń” decyzję o przyznaniu nagrody podjęła kapituła powoływana co roku przez Burmistrza Miasta Zambrów.

W tym roku laureata nagrody Grand Prix Publiczności wybrała publiczność obecna na uroczystości głosując on – line do końca części oficjalnej gali. Laureatem w tej kategorii została Anna Bujko – nauczycielka dyplomowana plastyki i techniki, koordynator Szkolnego Klubu Wolontariatu.

Również tego wieczoru Burmistrz Miasta Zambrów przyznał wyróżnienie specjalne dla osoby która przyczyniła się do promocji miasta Zambrów poprzez naukę. Wyróżnienie odebrała dr hab. Ewa Glińska, która 20 grudnia 2017 roku otrzymała stopień naukowy doktora habilitowanego w dziedzinie nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauk o zarządzaniu.

Oto lista laureatów nagrody „Zambrowskie Żubry 2017”:

  1. Kategoria Najlepszy reportaż promujący Miasto Zambrów

„ZŁOTY ŻUBR” Redakcja Zambrowskiego Portalu Internetowego zambrow.org – STALAG 130 w Zambrowie – historia włoskiego jeńca

  1. Kategoria Najlepsza fotografia Miasta Zambrów

„ZŁOTY ŻUBR” Tadeusz Krassowski „Wschodzący dzień”

  1. Kategoria Wydarzenie roku

„ZŁOTY ŻUBR” Miejski Ośrodek Kultury w Zambrowie – koncert „Czar Świąt”

„SREBRNY ŻUBR” Mazowiecko-Podlaski Klub Karate – VII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski International Budokai

„BRĄZOWY ŻUBR” Zambrowski Klub Karate KYOKUSHIN – Ogólnopolski Turniej Rodzinny w Karate Kyokushin z okazji Dnia Niepodległości

  1. Kategoria Osobowość roku

„ZŁOTY ŻUBR” Natalia Wojciechowska

  1. Kategoria Przedsiębiorca roku

„ZŁOTY ŻUBR” ex equo:

Michał Godlewski – właściciel firmy MONOLIT 

Krzysztof Rokicki -właściciel EUROMAX Zakład Produkcyjny w Zambrowie

  1. Kategoria Najlepszy Nauczyciel

„ZŁOTY ŻUBR” Grażyna Wyszyńska

  1. Kategoria Najlepszy Uczeń

Szkoły Ponadgimnazjalne – „ZŁOTY ŻUBR” Ida Milewska

Szkoły Gimnazjalne – „ZŁOTY ŻUBR” Maja Dmochowska

Szkoły Podstawowe – „ZŁOTY ŻUBR” Jan Eugeniusz Saniewski

  1. Kategoria Najlepszy Sportowiec
  • „ZŁOTY ŻUBR” Drużyna Lekkoatletyczna Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zambrowie

Tuż po nagrodzeniu laureatów wolontariuszki ze sztabu WOŚP przy Miejskim Gimnazjum nr 1 w Zambrowie podsumowały 26 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się w dniach 13-14.01.2018r. w Zambrowie.

Na zakończenie tegorocznej gali “Zambrowskich Żubrów” wystąpił zespół Poparzeni Kawą Trzy.

Justyna Włodkowska – Kurpiewska

Accessibility