DRUKUJ STRONĘ

Samorząd Miasta Zambrów podjął inicjatywę szycia maseczek

Informujemy, iż samorząd miasta Zambrów podjął inicjatywę szycia maseczek ochronnych dla mieszkańców Zambrowa.

Będą to maseczki bawełniane,  wielokrotnego użytku. Na początek planujemy wykonanie 6 tysięcy sztuk, jeżeli zapotrzebowanie wzrośnie, będziemy szyć dalej. 

W tym celu zaangażowano pracowników miejskich przedszkoli, którzy w bezpiecznych warunkach będą szyć maseczki z zakupionych przez Miasto Zambrów materiałów.  Ponadto do Urzędu Miasta Zambrów zgłaszają się indywidualnie mieszkańcy miasta, którzy wesprą produkcję.

Na terenie miasta Zambrów zostaną zorganizowane dwa punkty dystrybucji maseczek, o lokalizacji będziemy niebawem informować. 

Priorytetowo maseczki otrzymają osoby z grupy podwyższonego ryzyka zarażenia koronawirusem, w tym seniorzy.

Jest nam miło poinformować, iż pracownicy Miejskiego Przedszkola nr 5 podjęli się już szycia maseczek ochronnych na bazie własnych materiałów krawieckich oraz przekazywanych od darczyńców, praca ruszyła pełną parą. Pierwsze wykonane maseczki w ilości 115 sztuk trafiły na jeden z oddziałów Szpitala Powiatowego w Zambrowie. Jeszcze dzisiaj kolejne 100 sztuk zostanie przekazane na inne odziały szpitalne.  Maseczki w szpitalu zostają poddane odpowiedniej sterylizacji.

Accessibility