Samorząd Miasta Zambrów podjął inicjatywę szycia maseczek

Informujemy, iż samorząd miasta Zambrów podjął inicjatywę szycia maseczek ochronnych dla mieszkańców Zambrowa.

Będą to maseczki bawełniane,  wielokrotnego użytku. Na początek planujemy wykonanie 6 tysięcy sztuk, jeżeli zapotrzebowanie wzrośnie, będziemy szyć dalej. 

W tym celu zaangażowano pracowników miejskich przedszkoli, którzy w bezpiecznych warunkach będą szyć maseczki z zakupionych przez Miasto Zambrów materiałów.  Ponadto do Urzędu Miasta Zambrów zgłaszają się indywidualnie mieszkańcy miasta, którzy wesprą produkcję.

Na terenie miasta Zambrów zostaną zorganizowane dwa punkty dystrybucji maseczek, o lokalizacji będziemy niebawem informować. 

Priorytetowo maseczki otrzymają osoby z grupy podwyższonego ryzyka zarażenia koronawirusem, w tym seniorzy.

Jest nam miło poinformować, iż pracownicy Miejskiego Przedszkola nr 5 podjęli się już szycia maseczek ochronnych na bazie własnych materiałów krawieckich oraz przekazywanych od darczyńców, praca ruszyła pełną parą. Pierwsze wykonane maseczki w ilości 115 sztuk trafiły na jeden z oddziałów Szpitala Powiatowego w Zambrowie. Jeszcze dzisiaj kolejne 100 sztuk zostanie przekazane na inne odziały szpitalne.  Maseczki w szpitalu zostają poddane odpowiedniej sterylizacji.

Accessibility