Zbiórka dla Ukrainy

Burmistrz Miasta Zambrów ogłasza zbiórkę na rzecz Ukrainy. Akcja rusza od 1 marca 2022 r. od godziny 8.00 do 5 marca 2022 r. do godziny 20.00. Zbiórka prowadzona będzie w Miejskim Ośrodku Kultury w Zambrowie. Prosimy o wsparcie i pomoc.

Lista produktów i środków, które mogą być przekazane potrzebującym na Ukrainie (w tym oczekującym przed przejściami granicznymi):

ODZIEŻ I OKRYCIE:

koce zwykłe i termiczne, śpiwory, podkładki pod materac do spania z wodoodpornej folii aluminiowej, materace, ubrania (nowe lub używane w dobrym stanie), płaszcze przeciwdeszczowe

ŻYWNOŚĆ DŁUGOTERMINOWA:

konserwy, olej, cukier, makarony, żywność do szybkiego przygotowania (instant), mąka, kasza, ryż, herbata, kawa, batony (w tym energetyczne), mleko UHT, warzywa/owoce w puszkach (np. fasola, groszek, kukurydza, ananas, brzoskwinia), przeciery pomidorowe w kartonach, suszone owoce, orzechy, narzędzia kuchenne jednorazowego lub wielokrotnego użytku: talerz głęboki, łyżka, widelec, nóż, szkło (silikon spożywczy lub plastik)

ŚRODKI HIGIENY OSOBISTEJ:

żele pod prysznic, szampony, mydła, dezodoranty, szczoteczki i pasty do zębów, grzebienie, bielizna damska, męska, dziecięca kremy ochronne, podpaski, pampersy dla dzieci, pampersy dla dorosłych, papier toaletowy i ręczniki papierowe, ręczniki (w tym z mikrofibry), worki na śmieci, środki dezynfekujące/alkohol do dezynfekcji, maski filtrujące lub jednorazowe, płyny do prania, płyny do mycia naczyń.

INNE:

zapałki, baterie, powerbanki, oświetlenie (w tym latarki), świece, zestawy pierwszej pomocy.

Podstawowe środki medyczne (witaminy, środki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, leki na kaszel i przeziębienie)

Czego nie wysyłamy w ramach pomocy humanitarnej?

UWAGA: produkty z poniższej listy nie będą przyjmowane! Jeżeli chcesz przekazać coś z poniższej listy.

broń palna (w tym gazowa, hukowa itp.), broń palna, hełmy, elementy opancerzenia, umundurowania, inny sprzęt militarny i paramilitarny, produkty, których wywóz z RP wymaga koncesji lub zezwolenia, inne produkty, które nie stanowią pomocy humanitarnej.

Osoby które nie mogą dotrzeć osobiście prosimy o kontakt telefoniczny z Urzędem Miasta Zambrów pod numerem telefonu 86 271-48-31 wew. 30 w godz. 8.00-15.00. Pracownik urzędu odbierze od Państwa przeznaczone dary i dostarczy do punktu zbiórki.

Accessibility