4 Zambrowski Bieg Uliczny zakończony – wyniki

Zambrowski Bieg Uliczny tradycyjnie odbył się 1 maja w Zambrowie. Do rywalizacji w 4 edycji sportowej imprezy przystąpiły  przedszkolaki, dzieci, młodzież oraz dorośli. Do tegorocznych biegów długodystansowych zgłosiło się 149 zawodników. W biegach dla dzieci i młodzieży udział wzięło 480 młodych biegaczy. Celem zambrowskich biegów było przede wszystkim upowszechnianie biegania jako najprostszej formy ruchu, promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia oraz promocja miasta Zambrów jako przyjaznego dla biegaczy.

Organizatorami biegów byli:  Miasto Zambrów, Stowarzyszenie Sportowo-Rekreacyjne SPORTEAM oraz Uczniowski Klub Sportowy ORKAN przy Szkole Podstawowej Nr 3.

Sportowa impreza w tym roku rozpoczęła się od rozgrzewki, którą dla najmłodszych biegaczy poprowadziła Maria Worosilak – zambrowianka, absolwentka AWF Warszawa, licencjonowany Instruktor Rekreacji Ruchowej i Fitness.

Następnie dzieci i młodzież przystąpili do biegowej rywalizacji. Po zakończonych biegach, zwycięscy trzech pierwszych miejsc otrzymali statuetki oraz nagrody rzeczowe, zaś pozostali zawodnicy pamiątkowe medale.

O godz. 10.20 wystartował bieg na dystansie 10 km, zaś 10 minut później bieg na dystansie 5 km. Bieg odbywał się tradycyjnie ulicami miasta. Łącznie w biegu wystartowało 149 zawodników, w tym 85 na dystansie 10 km i 64 na dystansie 5 km.

Po zakończeniu obu biegów, każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, zaś najlepsi otrzymali statuetki oraz nagrody finansowe z rąk Burmistrza Miasta Zambrów Kazimierza Dąbrowskiego oraz Prezes Banku Spółdzielczego Zenony Zalewskiej. Specjalną nagrodę dla zwycięzców na dystansie 10 km dla Najszybszej Zambrowianki, Najszybszego Zambrowianina oraz Najszybszej Biegaczki Powiatu Zambrowskiego oraz Najszybszego Biegacza Powiatu Zambrowskiego ufundowała również firma STW. Właściciel firmy Sławomir Worosilak przekazał bonu na zakup paliwa na kwotę 300 zł.

OFICJALNA KLASYFIKACJA:

Dzieci i młodzież:

Przedszkola

  1. Kruszewski Marek – Akademia Malucha
  2. Dmochowski Michał – Akademia Malucha
  3. Gosk Krzysztof – Akademia Malucha

Klasy I Dziewczynki – 200 m

  1. Ostrowska Julia – Sp 4 Czas 0,40s
  2. Kulesza Ola – Sp 4
  3. Kumycz Zuzia – Sp 4

Klasy I Chłopcy – 200 m

  1. Sienicki Jakub – Sp 3 Czas 0,37s
  2. Kołakowski Maks – Sp 4
  3. Ogrodnik Kacper – Sp 5

Klasy II – III Dziewczęta – 400 m

  1. Grosfeld Paulina – Sp 4 Czas 1,22s
  2. Brulińska Ania – Sp 5
  3. Adamska Karolina – Sp 3

Klasy II-III Chłopcy – 400 m

  1. Majchrzak Piotr – Sp 5 Czas 1,18 S
  2. Bączyk Mateusz – Sp 4
  3. Ziemianowicz Krzysztof – Sp 5

Klasy IV Dziewczęta – 600 m

  1. Jastrzębska Kamila – Sp 5 Czas 2,07s
  2. Wieczorek Julia – Sp 4
  3. Stepczyńska Oliwia – Sp 4

Klasy IV Chłopcy – 600 m

  1. Dębek Michał – Sp 4 Czas 2,03s
  2. Niewiadomski Oliwier – Sp 5
  3. Jasionek Kacper – Sp 4

Klasy V Dziewczęta – 600 m

  1. Wądołowksa Maja Sp 4 Czas 2,00s
  2. Stańczyk Julia Sp 5
  3. Giszterowicz Amelia Sp 3

Klasy V Chłopcy – 800 m

  1. Potęga Kamil – Sp 3 Czas 2,43s
  2. Choromański Mateusz – Sp 3
  3. Sienicki Oliwier – Sp 3

Klasy VI Dziewczęta – 600 m

  1. Bodzianowska Natalia – Sp 4 Czas 1,57s
  2. Dębek Anna – Sp 4
  3. Michalska Julia – Sp 4

Klasy VI Chłopcy – 800 m

  1. Witkowski Bartek – Sp 4 Czas 2,37s
  2. Kulesza Mateusz – Sp 3
  3. Zalewski Igor – Sp 5

Klasy VII Dziewczęta – 600 m

  1. Krajewska Gabriela – Sp 4 Czas 1,56s
  2. Choińska Anna – Sp 5
  3. Endzel Joanna – Sp 3

Klasy VII Chłopcy – 1000 m

  1. Czartoszewski Patryk Sp 4 Czas 3,14s
  2. Jary Oliwier – Sp 3
  3. Potęga Kacper – Sp 3

Gimnazja Dziewczęta – 600 m

  1. Dzwonkowska Karolina – Mg1 Zambrów Czas 1,47s
  2. Mioduszewska Małgorzata – Gzso
  3. Kobosko Natalia – MG 1

Gimnazja Chłopcy – 1000 m

  1. Zaorski Paweł Mg 1 Czas 3,07s
  2. Kołakowski Marek MG 1
  3. Niewiadomski Kacper MG 1

Dorośli:

Generalna klasyfikacja kobiet na dystansie 10 km

  1. Gosk Anna – Białystok – KS Podlasie
  2. Didovodiuk Olesia – Iwanofrankivisk – MK LUCHESK LBK RUDNIK
  3. Semenovych Natalia – Kijów – 1995

Generalna klasyfikacja mężczyzn na dystansie 10 km

  1. Semenovych Bogdan – Kiwszowata
  2. Didovodiuk Dmurto – Iwanofrankivisk – MK LUCHESK LBK RUDNIK
  3. Dąbrowski Przemysław – Rzekuń – Prefabet Śniadowo Łomża

Generalna klasyfikacja kobiet na dystansie 5 km

  1. Okseniuk Oksana – Lutsk – MK LUCHESK LBK RUDNIK
  2. Kropiewnicka Julita – Horodniany – Podlasie Białystok
  3. Leończuk Justyna – Białystok

Generalna klasyfikacja mężczyzna na dystansie 5 km

  1. Okseniuk Sergii – Lutsk – MK LUCHESK LBK RUDNIK
  2. Leończuk Andrzej – Białystok – Podlasie Białystok
  3. Czeczko Paweł – Białoruś

Generalna klasyfikacja kobiet z terenu Polski na dystansie 10 km

  1. Gosk Anna – Białystok – KS Podlasie
  2. Worosilak Maria – Zambrów
  3. Czartoryska Sylwia – Łomża

Generalna klasyfikacja mężczyzn z terenu Polski na dystansie 10 km

  1. Dąbrowski Przemysław – Rzekuń – Prefabet Śniadowo Łomża
  2. Andrzejuk Bogusław – Białystok
  3. Czajkowski Krzysztof – Krasne Stare

Generalna klasyfikacja kobiet z terenu Polski na dystansie 5 km

  1. Kropiewnicka Julita – Horodniany – Podlasie Białystok
  2. Leończuk Justyna – Białystok
  3. Siemieniuk Dorota – Białystok

Generalna klasyfikacja mężczyzn z terenu Polski na dystansie 10 km

  1. Leończuk Andrzej – Białystok – Podlasie Białystok
  2. Czerwiński Andrzej – Białystok
  3. Stankowski Rafał – Ożarów/Zambrów

Najszybsza Zambrowianka na dystansie 10 km

Worosilak Maria – Zambrów

Najszybsza Biegaczka Powiatu Zambrowskiego na dystansie 10 km

brak

Najszybszy Zambrowianin na dystansie 10 km

Zaremba Tomasz – Zambrów

Najszybszy Biegacz Powiatu Zambrowskiego 10 km

Zenon Mościcki – Rutki

Najszybsza Zambrowianka na dystansie 5 km

Saniewska Joanna

Najszybsza Biegaczka Powiatu Zambrowskiego na dystansie 5 km

Tabędzka Katarzyna – Srebrny Borek

Najszybszy Zambrowianin na dystansie 5 km

Choiński Paweł

Najszybszy Biegacz Powiatu Zambrowskiego na dystansie 5 km

Leszczyński Artur – Stary Laskowiec

Sponsorzy:

– System Gazociągów Tranzytowych EuRoPol GAZ s.a. (sponsor strategiczny)

– Bank Spółdzielczy w Zambrowie.

– OstroVit producent suplementów diety, odżywek dla sportowców – sponsor biegów towarzyszących dla dzieci

– Przedsiębiorstwo Budowlane Szeliga

– STW stacja paliw – sponsor

– Euromax producent Chruposzków

Burmistrz Miasta Zambrów dziękuje za pomoc w organizacji biegów:

– Prezesowi i członkom Stowarzyszenia Sportowego Sporteam,

– Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu ORKAN na czele z Panem Leszkiem Chodkiewiczem,

– policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie,

– strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kruszach Łubnicach,

– Grupie Ratowniczej „Nadzieja”

– wolontariuszom ze szkolnego klubu wolontariatu „Serce na dłoni” z Miejskiego Gimnazjum Nr 1 na czele z Panem Andrzejem Trochimowiczem,

-parcownikom Zambrowskiemu Klubowi Sportowemu OLIMPIA,

– panom: Piotrowi Tarasewiczowi , Janowi Sokołowskiemu, Władysławowi Mularczukowi,

– patronom medialnym: zambrowskiemu portalowi internetowemu www.zambrow.org, portalowi internetowemu www.zambrowiacy.pl oraz Telewizji Narew

– elektronicznemu pomiarowi czasu – Czasomierzyk

– firmie TRAHO Sp. z o.o., która przygotowała catering

Relacja foto TUTAJ.

Szczegółowe wyniki znajdą Państwo w zakładce WYNIKI.

Justyna Włodkowska – Kurpiewska

 

Ułatwienia dostępu - zamknij panel