Kupujmy polskie produkty – informacja KOWR

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa jest jednostką administracji rządowej podległą Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Jednym z naszych głównych celów jest promocja polskiej żywności i popularyzowanie patriotyzmu konsumenckiego.

W obecnej sytuacji, pandemii koronowirusa, która niesie za sobą negatywne skutki dla gospodarki, ważne jest, żeby wesprzeć polskich przedsiębiorców i rolników. Możemy to zrobić wspólnie, zachęcając do zakupu polskich produktów.
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa przygotowuje informacyjną kampanię społeczną, promującą patriotyzm konsumencki w naszych codziennych zakupach. Aż 79 groszy z każdej wydanej 1 złotówki zostaje w Polsce, jeżeli kupimy polski produkt, a tylko 25 groszy, jeśli kupimy produkt zagraniczny. Do właściwej identyfikacji produktów rolno-spożywczych służy oznaczenie PRODUKT POLSKI. Gwarantuje ono, że produkt został wyprodukowany w kraju z polskich surowców.
Należy podkreślić, że oznaczenie PRODUKT POLSKI jest darmowe dla producentów, czyli nie płacą za jego wykorzystywanie.
W imieniu wszystkich polskich przedsiębiorców – pracodawców i podatników – zapraszamy Państwa do włączenia się w prowadzoną przez nas kampanię. Razem możemy pomóc naszym przedsiębiorcom i rolnikom. Bardzo liczymy na Państwa pomoc i zaangażowanie. Będziemy wdzięczni za wszelkie formy poparcia akcji np. nagranie, krótkiego filmiku ze wsparciem kampanii promującej kupowanie polskich produktów lub też np. przesłanie zdjęcia z tabliczką/kartką z hasztagiem #ProduktPolski i kilkoma słowami poparcia. Filmy te będą wykorzystane w mediach społecznościowych dedykowanych kampanii. Głęboko wierzymy, że Państwo – przyczynią się do rozpropagowania trendu zakupu polskich produktów.

Prowadzona przez nas kampania społeczna nie reklamuje konkretnej marki, ale propaguje pewną treść. Pragniemy, aby w dobie kryzysu spowodowanego koronawirusem, takimi działaniami, zwiększyć sprzedaż rodzimych produktów i wspólnymi siłami wspierać polską gospodarkę, by możliwie jak najmniej ucierpiała.

https://www.facebook.com/MRiRW/posts/3913943875284217

Accessibility